Wpisy z blogów o tematyce broni palnej

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

“The Economist”: – Polska w polityce migracyjnej powtarza błędy Zachodu; to przez “patriotów” z PiS Polska powoli staje się krajem imigracyjnym

2020-02-21 16:10 (PAP) “The Economist”: … Czytaj. → Post “The Economist”: – Polska w polityce migracyjnej powtarza błędy Zachodu; to przez “patriotów” z PiS Polska powoli staje się krajem imigracyjnym pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 21 lutego 2020

zobacz

Zakazy posiadania standardowych magazynków, tłumików, broni samopowtarzalnej oraz rejestracja broni – nie będą uchwalone w Wirginii

Dzięki nieustającemu poparciu zwolenników Drugiej … Czytaj. → Post Zakazy posiadania standardowych magazynków, tłumików, broni samopowtarzalnej oraz rejestracja broni – nie będą uchwalone w Wirginii pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 20 lutego 2020

zobacz

Morderca z Hanau miał pozwolenie na broń i był niemieckim narodowym socjalistą

Nie nadążam za tym co … Czytaj. → Post Morderca z Hanau miał pozwolenie na broń i był niemieckim narodowym socjalistą pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 20 lutego 2020

zobacz

Na Florydzie od czasu masowego morderstwa w Parkland użyto prawa “czerwonej flagi” 3500 razy

23 latek piszący na FB … Czytaj. → Post Na Florydzie od czasu masowego morderstwa w Parkland użyto prawa “czerwonej flagi” 3500 razy pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 19 lutego 2020

zobacz

Konserwatyści z Oregonu chcą do “Wielkiego Idaho”, bo socjaliści z Oregonu naruszają ich prawo do broni

2020-02-18 20:26 (PAP) USA/ Konserwatyści … Czytaj. → Post Konserwatyści z Oregonu chcą do “Wielkiego Idaho”, bo socjaliści z Oregonu naruszają ich prawo do broni pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 18 lutego 2020

Blog Marka Czerwińskiego


zobacz

Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej IV

W dniach 7 – 8 grudnia 2019 roku w Lublinie odbył się czwarty (tym razem już Ogólnopolski) Zlot Miłośników Broni Palnej Pro ARMA 2019. Na terenie hali Targów Lublin spotkali się sympatycy zarówno broni historycznej jak i współczesnej. W jednym miejscu zgromadzono ponad 2 tysiące egzemplarzy broni palnej. Zwiedzający mogli obejrzeć bardzo ciekawe wzory broni […]
data: 17 lutego 2020

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Po czym poznać socjalizm? – z najnowszego miesięcznika “idź pod prąd”

Prezentuję mój artykuł, który został … Czytaj. → Post Po czym poznać socjalizm? – z najnowszego miesięcznika “idź pod prąd” pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 17 lutego 2020

zobacz

Włoska Gwardia Finansowa wykopała z ziemi broń – przestępcy na Sycylii za płyto zakopali

2020-02-14 13:03 (PAP) Włochy/ Podziemny … Czytaj. → Post Włoska Gwardia Finansowa wykopała z ziemi broń – przestępcy na Sycylii za płyto zakopali pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 16 lutego 2020

zobacz

Węgierski Minister Spraw Zagranicznych: “Masowe migracje to poważne zagrożenie dla ludzkości”

Podczas konferencji ONZ poświęconej walce … Czytaj. → Post Węgierski Minister Spraw Zagranicznych: “Masowe migracje to poważne zagrożenie dla ludzkości” pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 16 lutego 2020

zobacz

O tym jak amerykańscy gliniarze używają siły i jakie wnioski z tego są dla Polaków

Czasem warto posłuchać wiadomości zza … Czytaj. → Post O tym jak amerykańscy gliniarze używają siły i jakie wnioski z tego są dla Polaków pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 16 lutego 2020

zobacz

Polityczna sobota, siedzę w fotelu wygodnie i czytam co kto mi chce dać za moje pieniądze

Sobota dzień odpoczynku dla Żydów. … Czytaj. → Post Polityczna sobota, siedzę w fotelu wygodnie i czytam co kto mi chce dać za moje pieniądze pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 15 lutego 2020

zobacz

Mieszkańcy meksykańskiej prowincji Guerrero szkolą młodych chłopców do obrony domów przed kartelami narkotykowymi

Nie mogąc posyłać swoich dzieci … Czytaj. → Post Mieszkańcy meksykańskiej prowincji Guerrero szkolą młodych chłopców do obrony domów przed kartelami narkotykowymi pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 15 lutego 2020

zobacz

Robienie z nas idiotów to specjalność reżimowych mediów (???)

Nie szukam takich wiadomości aby … Czytaj. → Post Robienie z nas idiotów to specjalność reżimowych mediów (???) pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 15 lutego 2020

zobacz

Złodzieju oddaj broń do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

2020-02-12 18:01 (PAP) Łódź/ Skradziono … Czytaj. → Post Złodzieju oddaj broń do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 13 lutego 2020

zobacz

Jak to się robi w Czechach, a czasem i w Polsce…

Magazyn STRZAŁpl już w sprzedaży, … Czytaj. → Post Jak to się robi w Czechach, a czasem i w Polsce… pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 12 lutego 2020

zobacz

Epidemia koronawirusa 2019-nCoV może objąć 2/3 światowej populacji, a dziesiątki milinów ludzi może czekać śmierć – alarmuje światowej klasy epidemiolog

2020-02-12 18:33 (PAP) Ekspert: koronawirus … Czytaj. → Post Epidemia koronawirusa 2019-nCoV może objąć 2/3 światowej populacji, a dziesiątki milinów ludzi może czekać śmierć – alarmuje światowej klasy epidemiolog pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 12 lutego 2020

Hoplofobia


zobacz

Grant Duwe: masowe strzelaniny w USA, 1976-2019

Wszystkie zaprezentowane poniżej wizualizacje trendów powstały na bazie tabel z artykułu Granta Duwego “Patterns and Prevalence of Lethal Mass Violence”, który ukazał się niedawno na łamach specjalnej edycji recenzowanego kwartalnika “Criminology” (dane z roku 2019 do podejrzenia tutaj). Chciałbym, aby wpis ten uporządkował chaos informacyjny zaistniały w skutek celowego propagowania przez rozmaite środowiska opiniotwórcze nieprecyzyjnych twierdzeń dotyczących masowych strzelanin w USA (w dalszej części tekstu będę posługiwał się skrótami MS i MPS od fraz mass shooting i mass public shooting). Takim najbardziej chyba rozpowszechnionym w przestrzeni medialnej twierdzeniem jest emocjonalne przeświadczenie, że oto Amerykę zalewa coraz większa fala krwawych masakr i że sytuacja tylko się pogarsza bez widoków na spowolnienie czy odwrócenie zjawiska. Na ile ta ponura wizja zgodna jest z rzeczywistością? Jak przytomnie wypunktowano w raporcie organizacji RAND Corporation – nieregularności w zakresie występowania rocznej liczby MS sprawiają, iż trudno jest uchwycić dynamikę wskaźników strzelanin, zaś finalne oszacowania zawsze będą wrażliwe na wartości odstające oraz ramy czasowe wytypowane do analizy (w oryginale: Chance variability in the annual number of mass shooting incidents makes it challenging to discern a clear trend, and trend estimates will be sensitive to outliers and to the time frame chosen for analysis). Uwagi te – […]
data: 12 lutego 2020

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Początek roku 2020 w USA z rekordową sprzedażą ponad 2,7 miliona egzemplarzy broni w styczniu

Amerykanie reagują w ten sam … Czytaj. → Post Początek roku 2020 w USA z rekordową sprzedażą ponad 2,7 miliona egzemplarzy broni w styczniu pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 11 lutego 2020

Blog Militaria.pl


zobacz

14 pomysłów na randkę w outdoorze

Artykuł 14 pomysłów na randkę w outdoorze  pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 11 lutego 2020

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Papież wyznawcą podatkowego piekła, obniżanie podatków to nowy grzech!

Obniżanie podatków bogatym tworzy “strukturę … Czytaj. → Post Papież wyznawcą podatkowego piekła, obniżanie podatków to nowy grzech! pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 10 lutego 2020

3GUN Liga Zachodnia


zobacz

Witaj, świecie!

Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy post. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać!
data: 9 lutego 2020

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Były ambasador USA w Polsce Dan Fried: “Jałta była złym porozumieniem”

2020-02-09 09:45 (PAP) USA/ Fried: … Czytaj. → Post Były ambasador USA w Polsce Dan Fried: “Jałta była złym porozumieniem” pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 9 lutego 2020

zobacz

Z cyklu broń ratuje życie: napad na lodziarnię i ucieczka napastnika gdy tylko właścicielka wzięła do ręki pistolet

USA, Teksas, hrabstwo Harris, 1.02.2020 … Czytaj. → Post Z cyklu broń ratuje życie: napad na lodziarnię i ucieczka napastnika gdy tylko właścicielka wzięła do ręki pistolet pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 9 lutego 2020

zobacz

Były europoseł z PiS-u Mirosław Piotrowski wystartuje w wyborach prezydenckich – pan Duda już ma pełne gacie… strachu

2020-02-08 17:57 (PAP) Piotrowski wystartuje … Czytaj. → Post Były europoseł z PiS-u Mirosław Piotrowski wystartuje w wyborach prezydenckich – pan Duda już ma pełne gacie… strachu pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 8 lutego 2020

zobacz

Spór indyjsko-rosyjskiej spółki joint venture o cenę karabinka AK-203 z rządem Indii

2020-02-06 16:10 (PAP) Indie/ Produkcja … Czytaj. → Post Spór indyjsko-rosyjskiej spółki joint venture o cenę karabinka AK-203 z rządem Indii pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 8 lutego 2020