Wpisy z blogów o tematyce broni palnej

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Elaboracja – od czego zacząć?

Używanie broni palnej, czy to … Czytaj. → Post Elaboracja – od czego zacząć? pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 10 kwietnia 2021

zobacz

Atak pod Kongresem USA dokonany przez sympatyka Narodu Islamu – fanatycznego ruchu Afroamerykanów

2021-04-02 21:35 (PAP) USA/ Atak … Czytaj. → Post Atak pod Kongresem USA dokonany przez sympatyka Narodu Islamu – fanatycznego ruchu Afroamerykanów pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 3 kwietnia 2021

zobacz

Rozkaz Prezydenta Filipin brzmi – “zabijać komunistów”

Harry Roque Jr, rzecznik prezydenta … Czytaj. → Post Rozkaz Prezydenta Filipin brzmi – “zabijać komunistów” pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 1 kwietnia 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Nóż a bezpieczeństwo. Zasady obchodzenia się z nożem

Artykuł Nóż a bezpieczeństwo. Zasady obchodzenia się z nożem pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 30 marca 2021

StrzelnicaFSO


zobacz

Formalności związane z rejestracją broni – co powinieneś wiedzieć?

Uzyskanie pozwolenia na broń palną w Polsce wymaga spełnienia kilku istotnych warunków, dlatego warto zaznajomić się ze wszystkimi wytycznymi, aby mieć pewność, że nasz wniosek nie zostanie odrzucony. Kiedy można ubiegać się o pozwolenie na broń? Warunkiem koniecznym uzyskania zezwolenia na posiadanie broni jest posiadanie stałego pobytu na terytorium Polski oraz ukończenie 21 lat (chyba, […] Artykuł Formalności związane z rejestracją broni – co powinieneś wiedzieć? pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 30 marca 2021

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Strzelanina w Boulder, czy służby zawiodły?

Federalne Biuro Śledcze przez wiele … Czytaj. → Post Strzelanina w Boulder, czy służby zawiodły? pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 27 marca 2021

Blog Marka Czerwińskiego


zobacz

Hi – Point C9

W końcu grudnia 2020 roku miałem okazję przetestowania pistoletu C9 amerykańskiej firmy Hi-Point. Podziękowania należą się importerowi, który taką broń – wraz z amunicją mi udostępnił. Konstruktorem pistoletu jest Tom Deeb, dobrze znany jako projektant słynnego karabinka 995 TS.  Pistolet C9 zdecydowanie wyróżnia się pod względem  dwóch kwestii. Po pierwsze jest bardzo tani. Wręcz ekstremalnie […]
data: 25 marca 2021

Marek Czuma - IT-Blog Wolnego Człowieka


zobacz

Jacek Bartosiak: Czas zerwać z mentalnością bycia gorszym w myśleniu. Zachód się często myli.

Od Autora Bloga Republikańskiego: Poniższy artykuł pochodzi ze strony think-tanku „Strategy and Future”, kojarzonego głównie z osobą Jacka Bartosiaka, eksperta geopolityki, który dla budowy polskiej myśli strategicznej zrobił solidną robotę. Mogę Wam przedstawić ten artykuł dzięki uprzejmości S&F. Dostałem bowiem zgodę na „przedrukowanie” go u nas – na Blogu Republikańskim. W Strategy&Future dostępny jest tylko za płatną... Artykuł Jacek Bartosiak: Czas zerwać z mentalnością bycia gorszym w myśleniu. Zachód się często myli. pochodzi z serwisu Marek Czuma - Blog Republikański.
data: 23 marca 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Wszystko, co musisz wiedzieć o światłach rowerowych

Artykuł Wszystko, co musisz wiedzieć o światłach rowerowych pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 23 marca 2021

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Karabinek 762 S Beryl M1 był przez chwilę w sprzedaży w USA

Na stronie radomskiej Fabryki Broni … Czytaj. → Post Karabinek 762 S Beryl M1 był przez chwilę w sprzedaży w USA pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 22 marca 2021

zobacz

Przemysł zbrojeniowy w USA jest kluczowy i ciągle się rozwija

“Całkowity udział ekonomiczny przemysłu broni … Czytaj. → Post Przemysł zbrojeniowy w USA jest kluczowy i ciągle się rozwija pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 20 marca 2021

zobacz

Biden dowali podatków i pogrąży klasę średnią Ameryki

Prezydent Biden planuje podobno zawrzeć … Czytaj. → Post Biden dowali podatków i pogrąży klasę średnią Ameryki pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 17 marca 2021

zobacz

Musimy być gotowi na świat naznaczony konfliktami

2021-03-16 16:29 (PAP) W. Brytania/ … Czytaj. → Post Musimy być gotowi na świat naznaczony konfliktami pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 16 marca 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Seria klasyczne noże – CRKT M21

Artykuł Seria klasyczne noże – CRKT M21 pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 16 marca 2021

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Policjant, który zabija uciekającego, marnym jest bohaterem

2021-03-14 13:23 (Media/PAP) Francja/ Policjant … Czytaj. → Post Policjant, który zabija uciekającego, marnym jest bohaterem pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 15 marca 2021

zobacz

Handel bronią na świecie na wysokim poziomie

2021-03-15 13:40 (PAP) SIPRI: międzynarodowy … Czytaj. → Post Handel bronią na świecie na wysokim poziomie pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 15 marca 2021

StrzelnicaFSO


zobacz

Integracja na strzelnicy, czyli pomysł na spotkanie firmowe

Poszukujesz pomysłów na integracyjne spotkanie ze znajomymi z firmy? Zastanawiasz się, na jaką rozrywkę na terenie Warszawy zdecydowanie warto się zdecydować? Otóż, w ostatnim czasie prawdziwą atrakcją w przypadku tego typu spotkań stały się wspólne wypady na strzelnicę. Sprawdźmy, dlaczego ten sposób spędzania czasu przypadł tak wielu osobom do gustu! Po pierwsze, aktywny czas razem […] Artykuł Integracja na strzelnicy, czyli pomysł na spotkanie firmowe pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 12 marca 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Jaką replikę ASG wybrać?

Artykuł Jaką replikę ASG wybrać? pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 9 marca 2021

Marek Czuma - IT-Blog Wolnego Człowieka


zobacz

Przestaw życie na inny tor. Recenzja „Unscripted” [Podcast + tekst]

Cały podcast do wysłuchania tutaj (polub i zasubskrybuj!): A poniżej tekst tego podcastu: Prawdopodobnie wielokrotnie myślałeś o tym jak się wzbogacić. Czy myślałeś o tym jak wyjść poza zaklęty krąg, w którym znajduje się wiele osób? Mam na myśli życie zaprogramowane przez społeczeństwo, edukację, rodziców, znajomych. Praca której nie lubisz, od poniedziałku do piątku od... Artykuł Przestaw życie na inny tor. Recenzja „Unscripted” [Podcast + tekst] pochodzi z serwisu Marek Czuma - Blog Republikański.
data: 4 marca 2021

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

UWAGA – wilki atakują ludzi! (atak watahy wilków na pilarzy w lesie)

2021-03-02 13:16 (PAP) Podkarpackie/ Dwóch … Czytaj. → Post UWAGA – wilki atakują ludzi! (atak watahy wilków na pilarzy w lesie) pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 3 marca 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Jak zbudować strzelnicę. Krok po kroku

Artykuł Jak zbudować strzelnicę. Krok po kroku pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 2 marca 2021

StrzelnicaFSO


zobacz

Jak zachować bezpieczeństwo na strzelnicy?

Coraz bardziej popularną formą rozrywki stało się spędzanie czasu na strzelnicy. Jeśli chodzi o naukę strzelania, Warszawa ma rozbudowaną i interesującą ofertę. Warto zatem przynajmniej raz spróbować, aby przekonać się, czy jest to coś dla nas. Najważniejsze jednak jest to, by podczas pobytu w takim miejscu zachować maksymalne bezpieczeństwo. Jak o to zadbać? Co jest priorytetem? […] Artykuł Jak zachować bezpieczeństwo na strzelnicy? pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 2 marca 2021

Hoplofobia


zobacz

Gdzie się podział lewacki terroryzm?

Jedyne, czego pragnę na święta, to ludobójstwa białych. – prof. George Ciccariello-Maher, Uniwersytet Drexela (link) Biali mężczyźni wymierają i niebawem będą mniejszością. Nie mogę się doczekać, aż ta chwila nastąpi. Cały kraj stanie się przez to lepszy. – Michael Moore, laureat Oscara (link) Czyżby biali ludzie byli genetycznie predysponowani do szybszego spalania się na słońcu?… Czytaj więcej »Gdzie się podział lewacki terroryzm?
data: 27 lutego 2021

Marek Czuma - IT-Blog Wolnego Człowieka


zobacz

Wskaźniki giełdowe – co to jest i jakich błędów unikać? [Inwestowanie od podstaw #2] [Wideo]

Drugi odcinek „Inwestowania od podstaw” już dostępny. Przeznaczony dla każdego, kto chce przekrojowo poznać tematykę inwestycyjną od zera. Tematem przewodnim dzisiejszego odcinka są wskaźniki giełdowe. Co dokładniej? Czym są wskaźniki giełdowe? Jak do nich podchodzić? Jak liczyć wskaźniki? Skąd brać dane do wskaźników? Jakich błędów unikać licząc wskaźniki? Wskaźniki giełdowe – obejrzyj wideo na ten temat... Artykuł Wskaźniki giełdowe – co to jest i jakich błędów unikać? [Inwestowanie od podstaw #2] [Wideo] pochodzi z serwisu Marek Czuma - Blog Republikański.
data: 26 lutego 2021

Od zera do rewolwera


zobacz

Rewolwer Ruger Super Redhawk (Alaskan)

Jeśli jakaś broń palna zasługuje na miano ręcznej armaty, to z pewnością jest to flagowy rewolwer Rugera - model Super Redhawk. Nawet w swoim skrajnie skróconym wariancie Alaskan rewolwer ten budzi respekt samym wyglądem i dostarcza pierwszorzędnych wrażeń podczas strzelania.
data: 26 lutego 2021