Wpisy z blogów o tematyce broni palnej

Andrzej Turczyn - Trybun Broni Palnej


zobacz

Potęga przeciętności.

Siła państwa leży w ignorancji … Czytaj. → Post Potęga przeciętności. pojawił się poraz pierwszy w Andrzej Turczyn.
data: 21 stycznia 2022

StrzelnicaFSO


zobacz

Pomysł na ferie z dziećmi – wizyta na strzelnicy

Strzelnice coraz bardziej otwierają się na najmłodszych i organizują zajęcia w czasie ferii, co pozwala młodzieży na bardzo dynamiczny wypoczynek oraz na nabranie pewności siebie tak potrzebnej w życiu. Dlaczego ferie na strzelnicy to dobry pomysł? Dzieci bez problemu dopuszczane do strzelania już od najmłodszych lat Przede wszystkim dziecko znajdzie się pod opieką wykwalifikowanego instruktora […] Artykuł Pomysł na ferie z dziećmi – wizyta na strzelnicy pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 21 stycznia 2022

zobacz

Pierwszy raz na strzelnicy? Czego się spodziewać?

Rozpoczęcie przygody ze strzelaniem nie jest trudne, a strzelnice zapraszają klientów w każdym wieku do wypróbowania wielu rodzajów broni. Czego można się spodziewać po pierwszym razie na strzelnicy i czy trzeba się do wyjścia specjalnie przygotować? Kontakt z instruktorem oraz podstawowe przygotowanie do wyjścia na tor strzelecki Na strzelnicach dochodzi z reguły do kontaktu z […] Artykuł Pierwszy raz na strzelnicy? Czego się spodziewać? pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 19 stycznia 2022

Blog Militaria.pl


zobacz

Bieganie zimą. Przygotowanie, sprzęt i porady.

Artykuł Bieganie zimą. Przygotowanie, sprzęt i porady. pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 18 stycznia 2022

zobacz

Nocne strzelanie. Lunety celownicze do strzelania w ciemności

Artykuł Nocne strzelanie. Lunety celownicze do strzelania w ciemności pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 11 stycznia 2022

StrzelnicaFSO


zobacz

Strzelectwo – nowe hobby w nowym roku

Strzelnica to przyjazne środowisko dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, niezależnie od płci. To doskonałe miejsce do spróbowania czegoś nowego, a jednocześnie dynamicznego w nowym roku pełnym wyzwań. Co daje strzelnica i dlaczego to fantastyczna aktywność dodatkowa? Dlaczego strzelanie i co daje amatorowi mocnych wrażeń? Strzelectwo sportowe uczy w dużym stopniu odpowiedzialności za siebie oraz […] Artykuł Strzelectwo – nowe hobby w nowym roku pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 11 stycznia 2022

Hoplofobia


zobacz

ZALEŻNOŚĆ PRZYCZYNOWA między bronią a przestępczością w Ameryce

Dla jasności: wszystkie zaprezentowane niżej publikacje naukowe przedstawiają konkluzje przyczynowo-skutkowe. W praktyce oznacza to, że ich twórcy wyszli daleko poza zaklęty krąg jałowych korelacji i zadali sobie trud ustalenia faktycznego związku na linii broń-przemoc w makroskali Stanów Zjednoczonych. Ciekawe jest to, że w anglojęzycznej literaturze ukazało się dotychczas ledwo kilka takich tekstów, co stawia pod… Czytaj dalej »ZALEŻNOŚĆ PRZYCZYNOWA między bronią a przestępczością w Ameryce
data: 4 stycznia 2022

Blog Militaria.pl


zobacz

Rękawice strzeleckie. Jak się przygotować do strzelania w chłodne dni?

Artykuł Rękawice strzeleckie. Jak się przygotować do strzelania w chłodne dni? pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 4 stycznia 2022

StrzelnicaFSO


zobacz

Jak zacząć przygodę ze strzelectwem sportowym?

Strzelectwo to dynamiczna dyscyplina, która nie wymaga skomplikowanych procedur na wejściu. Wystarczy kontakt z profesjonalną strzelnicą i doświadczonym instruktorem, żeby uzyskać podstawową wiedzę oraz umiejętności niezbędne do trafienia w tarczę. Co zapewnia strzelnica w podstawowym pakiecie cenowym? Na strzelnicę można chodzić w standardowych godzinach otwarcia, bez podpisywania żadnych długoterminowych zobowiązań. Obiekt zapewnia cały zestaw, czyli […] Artykuł Jak zacząć przygodę ze strzelectwem sportowym? pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 31 grudnia 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Świętuj bezpiecznie Nowy Rok

Artykuł Świętuj bezpiecznie Nowy Rok pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 29 grudnia 2021

zobacz

Korona gór Polski. Jak ją zdobyć i dlaczego warto?

Artykuł Korona gór Polski. Jak ją zdobyć i dlaczego warto? pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 22 grudnia 2021

Hoplofobia


zobacz

Deficyt szkolnych strzelanin

W Stanach Zjednoczonych zdarza się zbyt mało strzelanin w szkołach. Wnioskuję tak po sposobie prezentowania statystyk w mediach, które ekstrapoluje się i torturuje do momentu, aż wykażą one katastrofę. Rozmaite definicje “school shootings”, zmotane przez dziennikarzy-aktywistów, są absurdalnie wręcz pojemne, przez co pozbawione elementarnego naukowego rygoru. Rozmijają się całkowicie nie tylko z tym, co zwykło… Czytaj dalej »Deficyt szkolnych strzelanin
data: 21 grudnia 2021

StrzelnicaFSO


zobacz

Czy każdy może uzyskać pozwolenie na broń?

Tematykę uzyskania pozwolenia na broń reguluje w Polsce ustawa o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 roku. Pozwolenie na broń dotyczy kilku celów i niestety nie każdy może uzyskać formalne potwierdzenie. Dlaczego? Najważniejsze cele wydawania pozwolenia na broń Pozwolenie na broń wydaje się przede wszystkim w celach ochrony osób i mienia, ochrony osobistej, […] Artykuł Czy każdy może uzyskać pozwolenie na broń? pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 21 grudnia 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Najlepszy multitool na prezent. Który model wybrać?

Artykuł Najlepszy multitool na prezent. Który model wybrać? pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 14 grudnia 2021

StrzelnicaFSO


zobacz

3 pomysły na wyjątkowe pomysły świąteczne

Nadchodzący okres bożonarodzeniowy zmusza do myślenia o oryginalnych prezentach dla najbliższych. Poniżej kilka wyjątkowych, mocno dynamicznych atrakcji dla każdego. 1. Wizyta na strzelnicy połączona z grywalizacją Wizyta na strzelnicy to jeden z najlepszych pomysłów świątecznych, ponieważ wymaga tylko wybrania pakietu cenowego i przejścia prostego instruktażu. Później można postrzelać z pistoletu, karabinu, westernowego rewolweru, czy strzelby […] Artykuł 3 pomysły na wyjątkowe pomysły świąteczne pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 13 grudnia 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Alpha Industries. Odzież od amerykańskiej legendy

Artykuł Alpha Industries. Odzież od amerykańskiej legendy pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 7 grudnia 2021

Hoplofobia


zobacz

Schizofrenia środowiska medycznego

Lekarze, pediatrzy i epidemiolodzy należą historycznie do koterii największych przeciwników broni palnej w Ameryce. Zarówno oficjalne wypowiedzi przedstawicieli rozmaitych organizacji medycznych, jak i niezależne badania opinii ekspertów dają wgląd w ich wykrzywiony obraz rzeczywistości. Ludzie ci postrzegają przestępczość z udziałem broni w kategoriach “epidemii bez granic”. Propagują tę narrację wbrew empirycznie weryfikowalnym faktom, które wyraźnie… Czytaj dalej »Schizofrenia środowiska medycznego
data: 5 grudnia 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

Jak zabezpieczyć wiatrówkę na zimę?

Artykuł Jak zabezpieczyć wiatrówkę na zimę? pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 30 listopada 2021

StrzelnicaFSO


zobacz

Rejestracja broni – zrób to przez internet!

Strzelanie to hobby, które prowadzi często do pozyskania pozwolenia na broń. Procedurę rejestracji broni można przejść przez internet, a każdy nabywca powinien zrobić to w ciągu 5 dni od zakupu, o czym stanowi Ustawa o Broni i Amunicji. Czego potrzeba do uruchomienia procedury rejestracji broni przez internet? Podstawowe narzędzie to konto na platformie ePUAP oraz […] Artykuł Rejestracja broni – zrób to przez internet! pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 24 listopada 2021

Blog Militaria.pl


zobacz

10 rzeczy, które warto kupić w Militaria.pl w trakcie Black Week

Artykuł 10 rzeczy, które warto kupić w Militaria.pl w trakcie Black Week pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 24 listopada 2021

zobacz

Black Week 2021 w Militaria.pl

Artykuł Black Week 2021 w Militaria.pl pochodzi z serwisu Blog Militaria.pl - sprzęt, wydarzenia, ciekawostki.
data: 22 listopada 2021

StrzelnicaFSO


zobacz

Spotkanie firmowe na strzelnicy – jak je przygotować?

Integracja pracowników na strzelnicy powiązana z elementami grywalizacji, a także budowania zespołów to bardzo dobry pomysł na wzrost efektywności właściwie każdego przedsiębiorstwa. W jaki sposób zorganizować spotkanie firmowe na strzelnicy, aby spełniło cele rozrywkowe oraz integracyjne? Dopasowanie jakościowego obiektu Współpraca z odpowiednią strzelnicą to najczęściej połowa sukcesu ze względu na rozbudowany arsenał i zróżnicowany katalog […] Artykuł Spotkanie firmowe na strzelnicy – jak je przygotować? pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 17 listopada 2021

Hoplofobia


zobacz

Przestępczość imigrantów w Szwecji

Przekonuje się nas, że imigracja przynosi Szwedom korzyści. Jeżeli jest to prawda, powinny być one też widoczne w statystykach przestępstw. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, które prezentuję w niniejszym studium, rzeczywistość empiryczna przeczy tym zapewnieniom. (…) W latach 2013-17 ponad 70 proc. wyroków skazujących i podejrzeń o popełnienie zabójstwa lub morderstwa (w tym usiłowań) dotyczyło ludności… Czytaj dalej »Przestępczość imigrantów w Szwecji
data: 7 listopada 2021

StrzelnicaFSO


zobacz

Najważniejsze punkty w regulaminie strzelnicy

Strzelnice zapewniają bardzo bezpieczne środowisko do nauki dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, ale wymuszają również przestrzeganie konkretnych zasad bezpieczeństwa i zachowania na obiekcie. W jaki sposób należy się zachowywać na krytej strzelnicy, aby nie zagrażać sobie oraz innym pasjonatom? Nie można wchodzić na tor, jeżeli ktoś go używa Po wydaniu broni każdy klient strzelnicy przechodzi […] Artykuł Najważniejsze punkty w regulaminie strzelnicy pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 4 listopada 2021

zobacz

Spotkanie towarzyskie na strzelnicy – strzał w dziesiątkę!

Jeżeli zwykłe wyjścia ze znajomymi do klubów, czy na domówki nie wystarczą warto sięgnąć po bardziej oryginalne aktywności, chociażby naukę strzelania. Dlaczego spotkanie towarzyskie na krytej strzelnicy to strzał w dziesiątkę? Nie musisz wyrabiać uprawnień, żeby postrzelać Wystarczy szkolenie z instruktorem bezpośrednio na obiekcie i można rozpocząć przygodę z bronią. Strzelnice zapewniają spory arsenał. To […] Artykuł Spotkanie towarzyskie na strzelnicy – strzał w dziesiątkę! pochodzi z serwisu Strzelnica FSO - Warszawa - Shooting Range - Warsaw.
data: 22 października 2021